Možná již víte o tom, že jedna z našich ambasadorů, Terka Svobodová, je letošní účastnicí prestižní Young Riders Academy. Jedná se o program, který umožňuje vybraný mladým jezdcům ve věku 18 až 23 let vzdělání a trénink na světové úrovni. Cílem je komplexní příprava jezdců na budoucí kariéru, krom praktických tréninků se tak jezdci účastní vzdělávacích lekcí na téma veterinární péče, business, komunikace i legální aspekty, vedených předními světovými profesionály.

Pokud se chcete dozvědět více o programu přímo z pohledu Terky, určitě nepřehlédněte následující rozhovor.
Co vše si musela splnit, aby si se mohla přihlásit do projektu YRA?
,,Do tohoto projektu se mohou hlásit jezdci, kteří jsou starší 18 let a mají výkonnost 145 a výš.
V rámci výběru jsme museli předem poslat CV a motivační dopis, podle kterých vybírali jezdce do ,,druhého kola”, kdy jsme museli ukázat naší práci s mladými koňmi a parkur na úrovni 145 cm se starším koněm.“
Jaké jsi měla pocity, když si se dozvěděla tu skvělou zprávu o přijetí? Naplňuje projekt tvé představy?
,,Byla jsem neskutečně šťastná, je to jeden z mých splněných snů. Projekt je opravdu skvělý a moc si užívám všechen společný program.“
Co vše obnáší být součástí projektu YRA?
,,Během jednoho roku máme několik soustředění a také vzdělávacích setkání. Navíc k tomu máme možnost mít stáž u některého ze zahraničních trenérů na pár měsíců.“

Již máš za sebou několik meetingů v rámci YRA. Mohla bys nám prozradit, kde všude jsi byla a co to obnášelo?
,,Měli jsme zatím 2 meetingy, z čehož jeden byl vzdělávací meeting ve Švýcarském Lugganu, kde jsme měli třídenní program plný přednášek. Druhé bylo soustředění v Holandském Kronenbergu.“
Některých soustředění se účastníte i se svými koňmi. Které své koně na tato soustředění bereš a s jakou osobností jezdecké sportu si již měla možnost trénovat?
,,Koně na soustředění si vybírám hlavně také podle závodního plánu a podle toho, jestli jeden z koní má být mladý. Zatím jsem měla možnost trénovat s Frankem Sloothaakem.“
Mohla by si nám popsat, jak vypadá den v rámci meetingu YRA?
,,Každý den je opravdu jiný. Sami dopředu moc nevíme jaký přesně bude program. Většina aktivit je udělaná tak, abychom se všichni sblížili a navzájem se více poznali.“
Kde jste měli váš poslední meeting a co ti na něm přišlo nejzajímavější?
,,Poslední meeting jsme měli v Luganu. Kde jsme měli 3 dny přednášky přes business, veterinu, welfare až po komunikaci s veřejností. Nejvíce mne zaujalo dělání budgetu pro náš koňským business.“

Jak funguje spolupráce a komunikace v týmu, kde jsou zástupci odlišných národů jako právě v YRA?
,,Naše spolupráce a komunikace je skvělá. Všichni se furt poznáváme, ale myslím že společně trávený čas si všichni užíváme.“
Komunikujete s účastníky, lektory a trenéry mimo Vaše společné setkání YRA?
,,Ano, komunikujeme pravidelně.“
Kde bude probíhat další vaše setkání?
,,Další setkání bude probíhat na začátku září ve Švédsku. Poté nás čeká Francie a Geneva.“
Protože jsi jednou z ambasadorů aplikace Equi Team Manager, zajímalo by nás, jak je Ti aplikace přínosná právě při účasti v projektu YRA?
,,Aplikace je mi ve dnech soustředění a seminářů nejlepším pomocníkem, jelikož mi doma vždy nějaký počet koní zbyde. Díky aplikaci jim však mohu udělat podrobný plán na dny, kdy ve stáji sama nemohu být.“
Terko, my Ti moc děkujeme za odpovědi a přejeme Ti spoustu dalších zajímavých setkání v rámci YRA a hodně (nejen) sportovních úspěchů.